AgroLinia.pl

Nowy Katalog Firm Rolniczych

Jeżeli działasz w branży rolnej, prowadzisz gospodarstwo rolne, sprzedaż urządzeń, maszych lub hodujesz zwierzęta lub sprzedajesz płody rolne - ta strona jest dla Ciebie. Wystarczy założyć bezpłatne konto aby dodać swoją dzialaność do naszego katlalogu.

Zarejestruj się!

Nowości

DARMOWE OGŁOSZENIA

Prowadzisz produkcję roślinną lub zwierzęcą? Dodaj darmowe ogłoszenie w naszym portalu rolnym. Dzieki niemu dotrzesz do tysięcy zainteresowanych internautów poszukujących ważnych informacji z branży.

Więcej informacji

Lista produktów

Więcej informacji

Artykuły

Rolnictwo

Rolnictwo - szansa rodzimej gospodarki Gospodarka narodowa to ogół działalności gospodarczej podejmowanej na terenie danego kraju. Dzieli się ona na sektory, a rolnictwo zaliczane jest do sektora pierwszego wraz z leśnictwem i rybołówstwem. Rolnictwo to dział gospodarki, którego głównym zadaniem jest dostarczanie żywności, bądź to do bezpośredniej konsumpcji, bądź po jej przetworzeniu. Pełni tym samym trzy zasadnicze funkcje: ekonomiczną – udział w tworzeniu PKB, społeczną – tworzenie miejsc pracy i przestrzenną – przekształcanie krajobrazu naturalnego w rolniczy. Działalność rolnicza natomiast to wszelkie przedsięwzięcia związane z tymi czynnościami obejmująca: uprawę rolną, warzywnictwo, sadownictwo, kwiaciarstwo, hodowlę i nasiennictwo roślin rolniczych ogrodniczych, chów i hodowlę zwierząt. Rolnictwo może być także rozpatrywane w szerszym znaczeniu, gdzie do powyższych zadań podstawowych dodaje się przetwórstwo produktów roślinnych i zwierzęcych oraz działalność rolniczych ...    1 |  2 

Akapity [ od 11 od 11 ] z 11